Facebook
aktualizacja: 15 czerwca 2017 (Czwartek) , 18:28

Światowy Dzień Bez Papierosa

Światowy Dzień Bez Papierosa
powiększ

31 maja 20016r.

Światowy Dzień Bez Papierosa zainicjowany został przez Światową Organizację Zdrowia. Święto obchodzone jest 31 maja i ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.
Dnia 12.06.2017r. klasy V i VI przystąpiły do konkursu Palenie Szkodzi Zdrowiu.
Honorowymi gośćmi, którzy zaszczycili naszą szkołę były panie z Sanepidu: p. Małgorzata Parol i p. Katarzyna Kuryłowicz.
Konkurs miał na celu uświadomienie uczniom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Uczestnicy konkursu obejrzeli prezentację multimedialną na temat skutków palenia tytoniu Uczniowie rywalizowali w różnych kategoriach wiedzowych. Wykazali się znajomością związków, które są zawarte w dymie tytoniowym oraz jakie spustoszenie wywołują w ciele człowieka, przyczyniając się do występowania raka płuc, gardła, krtani, chorób serca, naczyń krwionośnych, uszkodzenia płodu w łonie matki i wiele innych dolegliwości. Układali hasła o tematyce antynikotynowej.

  • I miejsce w konkursie zajęła klasa VIA w składzie: Oliwia Adamczak, Dominika Wójcik, Anastazja Szłyk
  • II miejsce klasa VIc w składzie: Patryk Kułdo, Tomasz Mielewczyk, Igor Fabiszewski
  • III miejsce klasa Vb w składzie: Sara Kasina, Wiktoria Sadurska, Julia Cichońska

Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, co pozwala mieć nadzieję, że są świadomi zagrożeń, jakie wynikają z palenia papierosów i nie sięgną po nie w przyszłości, a tym samym postawią na zdrowie.

E.L., A.N.


fotogaleria:

fotogaleriafotogaleriafotogaleria