Facebook
aktualizacja: 27 października 2017 (Piątek) , 17:01

Wicemistrzostwo chłopców

Wicemistrzostwo chłopców
powiększ

w zawodach w unihokeju w ramach SOM

W dniach 16 - 20 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku przy ul. Rybackiej, rozgrywane były zawody w unihokeju chłopców w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży Szkół Podstawowych. W zawodach wzięli udział nasi chłopcy, głównie z oddziału lekkoatletycznego, tj. klasy 6a wraz ze swoim trenerem - p. Sławomirem Kwiatkowskim.

Choć to lekkoatleci, to właśnie w tej dyscyplinie sportu odnieśli sukces.

W poniedziałkowych (16.10.2017) eliminacjach wygrali wszystkie swoje mecze. Zwycięsko wyszli z potyczek z reprezentacjami szkół z SP-2, SP-9 i STO i zajęli I miejsce w grupie eliminacyjnej, awansując do półfinałów i finałów, czyli walki o miejsca I-IV. To już sukces, w ubiegłym roku w tej fazie rozgrywek zajęli II miejsce.

W piątkowe popołudnie (20.10.2017) przyszedł czas na sedno zawodów - walkę o czołowe miejsca.

Pierwszy mecz - drużyna i trener uznali za najważniejszy, gdyż wygrana plasowała ich już na drugim miejscu i kwalifikowała do walki o mistrzostwo Słupska. Tak też się stało - chłopcy pod wodzą swego charyzmatycznego nauczyciela wygrali z NSP-7 (4:1) i choć zmęczeni, czekali na mecz o I miejsce. Przestraszyli się, gdyż szło o mecz z SP-1, która w tej dyscyplinie dominuje od wielu lat. Zaczęło się fatalnie, bo wpadła samobójcza bramka, ale chłopcy, mimo, że szczelnie pokryci, walczyli. W drugiej połowie SP-1 już broniła swej przewagi, wiadomym było, że nie uda się już wyrwać im tego zwycięstwa. Trener SP-6 postanowił dać pograć innym zawodnikom, by każdy poczuł, jak się gra na zawodach i to w walce o I miejsce.

Nasza drużyna wywalczyła II miejsce i została Wicemistrzem Słupska w Unihokeju Chłopców.

Sławomir Kwiatkowski


fotogaleria:

fotogaleriafotogaleriafotogaleria